8. kolo I. hokejovej ligy

30.09.2008 Celý región

HC PREŠOV 07 - HKm Detva 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Góly: 13. Kövér (Giba, Drevenák), 29. Majer (Kövér, Pulščák), 33. Gönczi (Giba, Majer), 46. Kövér (Gönczi, Pulščák), 48. Lemešani (Chovan, Bajzát), 53. Suja (Cmorej, Pavlovský) - 17. Tkáč (Ščibran, Hilšer)
Vylúčenia: 3:4 na 2 min. , navyše Hilšer 20+10 NESPH.
Rozhodovali: Halecký - Jurko, Hric
divákov: 414

Prešovčania získali tri body zaslúžene. Ujali sa vedenia gólom Kövéra zo samostatného nájazdu. Do prestávky hostia vyrovnali, keď domáci brankár Gubík pustil lacný gól za svoj chrbát. V druhej časti Prešovčania ovládli dianie na ľade a prevahu vyjadrili ďalšími dvoma gólmi Majera a Göncziho. Potom nevyužili samostatné nájazdy domáci Lemešani a M. Drevenák. Po štvrtom góle z hokejky Kövéra už domáci celok jasne dominoval, hlavne korčuliarsky a ďalšie dva presné zásahy Lemešaniho a Suju boli logickým vyústením ich hernej prevahy.

HC XAVAX 46 Bardejov - HK Trebišov 5:7 (2:2, 3:3, 0:2)
Góly: 4. Baranok (Ilavský), 8. Rusnák (Gmitter, Hajduk), 27. Jaroslav Baláž (Hajduk, Dvorčák), 29. Ilavský (Jašek, Bodnár), 32. Baranok (Velček) v oslab. - 5. Marcel Baláž (Zambori), 17. Leitner (Králik, Kožík) v pres. , 35. Findura (Danko), 36. Leitner (Králik), 40. Dancsák (Králik, Dutkovič) v pres. , 56. Dancsák v oslab. , 56. Dancsák v oslab.
Vylúčenia: 8:5 na 2 min. , navyše Bobák 10 NESPH.
Presilovky: 0:2
Oslabenia: 1:2
Rozhodovali: Bodák - Riš, Švajka
divákov: 1000

Derby Východniarov malo nečakaný priebeh. Najprv v rozpätí 30 sekúnd na prvý gól Baranka odpovedal M. Baláž a hostia naznačili, že neprišli prehrať. Napádali domácich po celej ploche, sťažovali im rozohrávku, ale Šarišania sa v druhej tretine rozohrali a išli do vedenia o tri góly na 5:2 aj zásluhou dobre chytajúceho brankára Milého. Za tohto stavu hostia vystriedali brankárov a vyrovnali na 5:5. V záverečnej tretine Bardejov kopil množstvo chýb a dokonca pri presilovke inkasoval dva góly z hokejky Danczáka.

HC Topoľčany - HK Stars Nové Zámky 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Góly: 12. Gális (Káčer), 25. Bosák (Náhlik) v pres. , 27. Uhrík (Šmotlák, Drahovský)
Vylúčenia: 5:5 na 2 min. , navyše Polčík 5+DKZ SEK.
Presilovky: 1:0
Rozhodovali: Babeliak - Štefik, Sčensný
divákov: 286

HK Gladiators Trnava - MŠHK Prievidza 6:5 (1:0, 1:2, 4:3)
Góly: 17. Stupka (Holovič, Joanidis), 38. Domian (Ďuriš, Baran), 45. Baran (Domian, Ďuriš), 49. Baran v pres. , 56. Krajčík (Domian, Baran) v pres. , 57. Holovič (Joanidis) - 28. Kaikl (Ondruška, Paulík), 39. Dušička (Štefanech), 42. Súder (Sibert, Cútt), 53. Štefanech (Škamla, Bartík) v pres. , 60. Ondruška (Štefanech, Dušička)
Vylúčenia: 3:5 na 2 min.
Presilovky: 2:1
Rozhodovali: Bachúrik - Junek, Brath
divákov: 205

ŠHK 37 Piešťany - HC 07 Detva 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 40. Chovan (Rosa) v pres. , 53. Radoslav Kolník (Mihálik, Haring), 54. Bučka (Chovan, Haring) v pres. - 45. Hrčka (Pohorelec) v pres.
Vylúčenia: 7:10 na 2 min.
Rozhodovali: Goga - Čavojský, Bednarič
divákov: 352

HC Dukla Senica - MHK Dolný Kubín 2:3 po samostatných nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 51. Legerský (Šimek, Krumpál) v pres. , 60. Trefný (Legerský) - 34. Tarageľ (Mravec, Pšenka), 45. Mahdalík (Mravec) v pres.
Vylúčenia: 7:11 na 2 min.
Presilovky: 1:1
Rozhodovali: Matoušek - Kacej, Lugár
divákov: 731

HK Dukla Michalovce - HK Spiš. N. Ves 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 37. Miľovčík (Takáč, Mucha), 60. Minčák (Regenda, Zalužický) - 19. Leskovjanský (Polomský, Heizer), 22. Polomský (Heizer, Borovský) v pres. , 48. Gajdoš (Hübler)
Vylúčenia: 3:7 na 2 min.
Presilovky: 0:1
Rozhodovali: Lauff - Smrek, Smerek